Tájékoztatás utazási kedvezmény igénybevételének változásáról

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy 2024. március 1-től megváltozott a 38/2024. (II.29.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről.

A hallgatók utazási kedvezménye a kormányrendelet módosulásával az alábbiak szerint változott.

Nappali és esti tagozatos hallgatók utazási kedvezménye:

• Helyközi közlekedésben 90%-os kedvezmény bérlet vásárlásra.
  • Helyközi közlekedésben a jegykedvezmény megszűnt.
  • Helyi közlekedésben bérletkedvezmény a helyi tömegközlekedési vállalat tájékoztatása szerint vehető igénybe.

Levelező tagozatos hallgatók utazási kedvezménye:

• A korábbi, a hallgatói jogviszony alapján igénybe vehető utazási kedvezmény megszűnt. Amennyiben a hallgató még nem töltötte be a 25. életévét, akkor az életkor alapján 50%-os kedvezményű jeggyel utazhat a helyközi közlekedésben.

Amennyiben Önnek a 2023/2024. tanév II. félévében a munkarendje nappali tagozatról levelező tagozatra változott és rendelkezik a 2023/2024. tanév I. félévére érvényesített nappali tagozatos diákigazolvánnyal, akkor az ehhez kapcsolódó utazási kedvezményt 2024. március 31. napjáig igénybe tudja venni.

A levelező tagozatos hallgatók esetében csak akkor javasoljuk a diákigazolvány igénylést, amennyiben az igazolvány felhasználásának a célja nem csak az utazási kedvezmény igénybevétele lenne.

Kérdés esetén ügyfélszolgálatunk az infokti@pte.hu email címen áll rendelkezésére.

Tisztelettel

Oktatási Igazgatóság